Rubriky
Nej filmy

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn): Přehled hlavních postav a děje

Birds of Prey, také známý jako Podivuhodná proměna Harley Quinn, je akční dobrodružný film, který se zaměřuje na postavu Harley Quinn z komiksového světa DC. Film, který měl premiéru v roce 2020, sleduje Harley Quinn, když se spojí s dalšími ženskými postavami z univerza DC – Huntress, Black Canary a Renée Montoyou – aby zachránily mladou dívku Cassandru Cainovou před zločineckým gangleaderem Black Maskem.

Děj filmu se odehrává po událostech filmu Sebevražedný oddíl z roku 2016, kde se Harley Quinn a další zločinci spojili, aby splnili tajnou vládní misi. V Podivuhodné proměně však Harley Quinn opouští svůj vztah s Jokerem a hledá nové spojence, aby zformovala náhodnou skupinu známou jako Ptáci noci.

Režie tohoto snímku se ujal Cathy Yan a scénář napsala Christina Hodson. Margot Robbie se vrací do role Harley Quinn, zatímco Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell a Rosie Perez ztvární role dalších hrdinek ze světa DC Comics. Film rozvíjí myšlenku emancipace hrdinek a jejich spojenectví proti zlému mužskému protivníkovi, jak samotný název napovídá.

Podstata a příběh filmu

Hlavní postavy

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) je americký akční film z roku 2020, který se soustředí na postavu Harley Quinn z univerza DC komiksů. Margot Robbie exceluje v hlavní roli Harley Quinn, bývalé přítelkyně temného a zvráceného Jokera. Film je režírován Cathym Yan a představuje další psychoušskou jízdu pro fanoušky. Ewan McGregor zase vytváří strhující portrét zločince Black Mask.

Mezi další důležité postavy ve filmu patří různí členové týmu Birds of Prey, jako jsou Black Canary, Huntress a policistka Renee Montoya. Hrdinky bojují proti nejrůznějším zločincům Gotham City.

Dějová linie

Film začíná rozchodem Harley Quinn s Jokerem, což způsobí, že se ocitne na útěku před jejím bývalým milencem i dalšími nepřáteli z podsvětí. Uvědomuje si, že teď už není pod ochranou Jokera, a tak se musí spojit s týmem Birds of Prey, aby společně čelily nenávistným zločincům.

Děj je zaměřen na pátrání po vzácném diamantu, který je důležitý pro hlavního záporáka Black Mask. Vtip a humor jsou hlavními prvky, kterými se Harley a její tým probojovávají různými situacemi, zatímco se postupně utvářejí vztahy mezi členkami týmu.

Celkově je Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) film plný akce, humoru a zajímavých postav, který přináší další rozměr k univerzu DC komiksů.

Marketing a přijetí

Recenze a hodnocení

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn), adaptace komiksu DC Comics od studia Warner Bros, se setkala s různými reakcemi od kritiků i diváků. Někteří chválili akční scény a oslavu girl power, zatímco jiní měli výhrady k příběhu a postavám. Hodnocení na různých webových stránkách byly následující:

Diváci obecně ocenili vizuální efekty a akční pasáže, ale někteří z nich mohli být nespokojeni s chybějící hloubkou některých postav.

Tržby a kulturní dopad

Film Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) se setkal s mírným úspěchem v pokladnách. Celkové tržby filmu činily přibližně 201 milionů dolarů po celém světě, což bylo pod očekávání studia Warner Bros a DC Comics.

I přes toto číslo měl film pozitivní kulturní dopad, zejména pokud jde o oslavu girl power. Film představuje silné ženské postavy, které bojují proti zlu a ukazují, že ženy jsou schopné hrát hlavní role ve filmech s akčním žánrem.

V České republice měl film také slušný úspěch a přilákal mnoho diváků do kin. Po uvedení na Netflixu si film získal další publikum, které mohlo být předtím z nějakého důvodu omezeno na návštěvu kina.

Autor: Tomáš Skočdopole

Tomáš Skočdopole je uznávaný český filmový kritik a autor, který se proslavil svým jedinečným pohledem na kinematografii a hlubokou znalostí filmové historie. Narodil se v Praze a od mládí projevoval silný zájem o film a jeho různé aspekty. Jeho styl psaní čerpá inspiraci z Quentina Tarantina, projevuje se v něm vášeň pro detail a nekonvenční přístupy k filmové naraci. Skočdopole je známý svou schopností analyzovat a interpretovat filmová díla na hluboké úrovni, přičemž často propojuje klasické a moderní filmy v kontextu širších kulturních a společenských trendů. Jeho články, publikované v předních českých filmových časopisech a na online platformách, jsou ceněné pro jejich erudici a originální pohled na film jako uměleckou formu. Tomáš se také často účastní filmových festivalů a diskusních panelů, kde sdílí své znalosti a nadšení pro film s širokou veřejností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *