Rubriky
Nej filmy

Bridget Jones 4 potvrzuje návrat Hugha Granta a Colina Firtha s Renee Zellweger: Už brzy v kinech

Bridget Jones má velké zprávy pro fanoušky této známé filmové série. Těšit se mohou na návrat populárních herců Hugha Granta a Colina Firtha, kteří opět ztvární svoje oblíbené role. Renée Zellweger také potvrdila, že se vrátí jako ikonický titulní charakter, Bridget Jonesová. S triem hlavních postav opět pohromadě se fanoušci jistě nemohou dočkat, jaké nové příběhy a zápletky je čekají.

Není žádným tajemstvím, že série Deník Bridget Jonesové si získala velkou popularitu mezi diváky po celém světě. S postavami, které znají milioni lidí, a příběhy, které přinášejí skvělou zábavu, se diváci opravdu mají na co těšit. Je to obrovská zodpovědnost pro tvůrce, kteří mají za úkol představit nový díl na plátna kin.

Vývoj Bridget Jones 4 je prozatím v rané fázi, ale už nyní se mnoho herců a tvůrců vyjadřuje o svém nadšení pro projekt a připravuje se na práci na pokračování. Je zřejmé, že zájem diváků o další díl s Bridget Jonesovou, Hugem Grantem a Colinem Firthem je značný. Přesto zůstává otázkou, jak se popsané celebrity vyrovnají se svými dřívějšími výkony a zda nový díl dostojí očekáváním fanoušků.

Potvrzení účasti hlavních hvězd

Návrat Hugha Granta

Přesvědčivě bylo potvrzeno, že Hugh Grant se vrací do čtvrtého pokračování filmové série Bridget Jones. Tento talentovaný herec, který se proslavil mnoha romantickými filmy, ztvární důležitou roli jako Daniel Cleaver, postava, kterou ztvárnil i ve dvou předchozích filmech. Jeho návrat do série rozhodně zvýší zájem fanoušků a zajistí charismatický výkon.

Colin Firth opět na scéně

Dalším významným hercem, který se vrací do Bridget Jones 4, je Colin Firth. On opět ztvární roli Marka Darcyho, kterého jsme viděli v předchozích dílech. Jeho chemie s Renee Zellweger byla význačnou součástí jejich předchozí spolupráce, a to se očekává i v tomto případě.

Renee Zellweger a její postava

Samozřejmě, hlavní postava Bridget Jones bude i nadále hrána osvědčenou Renaee Zellweger. Její postava Bridget prošla zajímavým vývojem během série a nyní ji čeká řada nových výzev ve čtvrtém pokračování.

Renee Zellweger se těší na spolupráci s Hughem Grantem a Colinem Firthem, která jistě přinese nový rozměr jejich vztahům. Jejich společná účast v tomto pokračování zaručuje, že film bude skutečně zábavný a poutavý, a to i pro ty, kteří sledovali předchozí díly.

Děj filmu Bridget Jones 4

Film Bridget Jones 4 přináší další dobrodružství hlavní hrdinky, Bridget Jones, kterou opět ztvárňuje Renée Zellweger. V tomto pokračování se Bridget zhostí role matky a následuje její peripetie s dítětem a ve vztazích se svými mužskými protějšky, kteří se do ní dále zaplétají.

Na začátku filmu se ukáže, že se v Bridgetině životě objeví Hugh Grant v roli záhadné, avšak šarmantní postavy Daniela Cleavera, který ji opět zavede do světa úskoků a intrik. Současně se však vrací i Colin Firth jako Mark Darcy, který se snaží získat Bridget zpět a opět nabízí stabilní a láskyplný vztah.

Následující seznam obsahuje několik klíčových událostí ve filmu:

 • Bridget se přizpůsobuje nové roli matky a zjišťuje, jaké to je kombinovat svůj chaotický život s rodičovstvím
 • Daniel Cleaver (Hugh Grant) se vrátí a způsobí komplikace mezi Bridget a Markem (Colin Firth)
 • Mark Darcy bojuje, aby získal důvěru Bridget a ukázal, že je pro ni tím pravým mužem

Film nabízí řadu vzletů a pádů, humorných i nečekaných situací.(||) Během příběhu se představí i další nové postavy, které pomáhají nebo komplikují život Bridget v různých situacích a konfliktech. Bridget se pokouší učinit správné rozhodnutí ve vztazích, rodinném životě i kariéře.

Ve filmu Bridget Jones 4 tak diváci nahlédnou do dalšího pokračování života této populární postavy a příběh je plný humoru, emocí, romantiky a napětí.

Režie a produkce

Režisér čtvrtého dílu

Čtvrtý díl série Bridget Jones potvrzuje návrat Hugha Granta, Colina Firtha a Renee Zellweger. Pro tento pokračování přebírá režisérskou taktovku Sharon Maguire, jež režírovala také úspěšný první díl, Bridget Jones: Šílený rok (2001).

Produkční tým a studio

V produkci tohoto očekávaného sequelu se podílí Tim Bevan a Eric Fellner, zakladatelé produkční společnosti Working Title Films. Studio je dlouholetým partnerem série a stalo se důležitou součástí britského filmového průmyslu.

Spuštění produkce se naplánovalo na druhý čtvrtletí 2023. Scénář připravuje Helen Fielding, autorka původní knižní předlohy.

ProducentiRoli
Tim BevanHlavní producent
Eric FellnerHlavní producent
Sharon MaguireRežie
Helen FieldingScenárista

Tým se těší na spolupráci s originálním obsazením a fanoušci se nemohou dočkat, až se opět setkají s přáteli z těchto oblíbených filmů. Ve filmu se také objeví několik nových postav, které přidají další vrstvu zábavy a napětí do příběhu.

Vývoj a scénář

Vznik scénáře

Bridget Jones 4 potvrzuje návrat Hugha Granta a Colina Firtha s Renee Zellweger. Scénář tohoto očekávaného pokračování populárního filmového seriálu vznikl na základě románu od Helen Fielding a opět nabídne velké množství nezapomenutelných okamžiků. Tým scénáristů, který se podílel na vytvoření příběhu, pečlivě pracoval na tom, aby byl scénář co nejvíce věrný knižní předloze.

Film se zaměřuje na životní změny hlavní hrdinky – Bridget Jones, kterou ztvárňuje Renée Zellweger. V tomto pokračování bude Bridget muset čelit novým výzvám a starým známým, v podobě charismatického Daniela Cleavera (Hugh Grant) a stálého Marka Darcyho (Colin Firth).

Předprodukční fáze

Během předprodukční fáze bylo třeba vyřešit mnoho organizačních a technických aspektů produkce filmu. Následující tabulka shrnuje některé klíčové činnosti:

ČinnostPopisÚčastníci
Schválení scénářeKontrola, zda scénář odpovídá požadavkům z předchozích dílů a zda neobsahuje chyby.Režisér, scénáristé, producenti
RozpočetStanovení celkových nákladů a příjmů a nastavení rozpočtových limitů pro jednotlivé oddělení.Producent, vedoucí oddělení
Výběr herců a štábuVyhledání vhodných herců a štábových členů, kteří se budou podílet na filmu.Režisér, castingový ředitel, producent
Lokace a scénografieVýběr ideálních lokací, kde budou probíhat natáčení a příprava scénografie filmu.Režisér, scenograf, producent

V předprodukční fázi se také intenzivně pracovalo na vizuálním stylu filmu. Režisér a scenograf společně pracovali na vytvoření jednotného vzhledu a atmosféry, která by vyhovovala zamýšlenému tónu filmu. Kostýmní oddělení se zase soustředilo na vytvoření autentických a věrohodných kostýmů, které by odpovídaly každé postavě a jejímu vývoji v příběhu.

Na závěr předprodukční fáze proběhlo velké množství zkoušek s herci, při kterých se zvážilo jejich vzájemné souznění a znovu nastudovali své dialogy a pohyby. Producenti a režisér byli součástí těchto zkoušek a měli konečné slovo při rozhodování, zda vše proběhne podle plánu, a zda návrat Hugha Granta a Colina Firtha s Renee Zellweger opravdu přinese další úspěšné pokračování oblíbeného příběhu.

Datum vydání a distribuce

Bridget Jones 4 potvrzuje návrat Hugha Granta, Colina Firtha a Renee Zellweger. Tento film je očekáván s velkým napětím a – podle dostupných informací – se na jeho vydání můžeme těšit konečně brzy.

Aktuálně se předpokládá, že premiéra filmu Bridget Jones 4 proběhne v polovině roku 2025. Kromě zmíněného datu vydání bylo oznámeno i to, že distribuci filmu povede Universal Pictures International.

Herec/herečkaPostava
Hugh GrantDaniel Cleaver
Colin FirthMark Darcy
Renee ZellwegerBridget Jones

Potěší i informace, že romantická komedie bude uvedena souběžně ve více než 60 zemích po celém světě.

Očekávání fanoušků a kritiky

S návratem Hugha Granta, Colina Firtha a Renee Zellweger v hlavních rolích ve čtvrtém dílu filmové série Bridget Jonesová se očekávání fanoušků a kritiky zvyšují. Předchozí filmy zaznamenaly velký úspěch, a tak se objevují otázky, zda se bude tento trend pokračovat.

Fanoušci se těší na to, jak se příběh Bridget Jonesové a jejích blízkých bude vyvíjet. Téma filmu zatím zůstává tajemstvím, ale většina fanoušků očekává, že se zde objeví nové zápletky a výzvy pro postavy, které už dobře znají.

Zdroje naznačují, že se můžeme těšit na vyšší úroveň humoru, což potěší jak kritiky, tak fanoušky. Většina z nich očekává, že se vrátí tradiční složky série Bridget Jonesová, jako je boj s váhou, vztahy a přátelství.

Kritici budou nejspíše sledovat, jak se filmová společnost vyrovná s tlakem při vytváření pokračování, které následuje po tak úspěšných filmech. Layout se zaměřuje na několik klíčových oblastí:

 • Děj a scénář
 • Výkon herců
 • Režie a produkce
OčekáváníFanoušciKritici
Děj a scénářNové zápletky a výzvy, setkání s oblíbenými postavamiOriginalita, hloubka příběhu
Výkon hercůOsobní růst postav, dobrá chemie mezi herciRovnováha mezi lehkovážností a zralostí
Režie a produkceVyšší úroveň humoru, zajímavý vizuální stylKvalitní kamera, střih, věrnost knižní předloze

Jak příběh pokračuje, fanoušci i kritici budou mít v hlavě svá očekávání. Bude zajímavé sledovat, jak se tento díl vyvine a zda se stane dalším milníkem v sérii Bridget Jonesová.

Předchozí filmy série a jejich úspěch

Deník Bridget Jonesové (2001) byl prvním filmem série, který získal pozornost diváků i kritiků. Hlavní postavu Bridget Jonesovou ztvárnila Renee Zellweger, zatímco Hugh Grant a Colin Firth ztvárnili její milostné zájmy. Tento romantický komediální film zaznamenal:

 • Celosvětové tržby: 281 milionů dolarů
 • Hodnocení na Rotten Tomatoes: 81%
 • Cenu Zlatý glóbus pro nejlepší ženský výkon v komedii/muzikálu (Zellweger)

Pokračování s názvem Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (2004) navázalo na úspěch prvního filmu. Renee Zellweger, Hugh Grant a Colin Firth se vrátili do hlavních rolí. I přes smíšené recenze kritiků, film zaznamenal:

 • Celosvětové tržby: 262 milionů dolarů
 • Hodnocení na Rotten Tomatoes: 27%

Třetí film série, Dítě Bridget Jonesové (2016), přinesl řadu změn. Hugh Grant se rozhodl nepokračovat ve své roli Daniela Cleavera, takže jeho místo zaujal Patrick Dempsey jako nový milostný zájem Bridget. Tento film zaznamenal:

 • Celosvětové tržby: 212 milionů dolarů
 • Hodnocení na Rotten Tomatoes: 77%

Bridget Jones 4 potvrzuje návrat hlavního obsazení, včetně Hugha Granta. S jejich talentem a předchozím úspěchem série se dá očekávat, že i tento film diváky nezklame.

Autor: Tomáš Skočdopole

Tomáš Skočdopole je uznávaný český filmový kritik a autor, který se proslavil svým jedinečným pohledem na kinematografii a hlubokou znalostí filmové historie. Narodil se v Praze a od mládí projevoval silný zájem o film a jeho různé aspekty. Jeho styl psaní čerpá inspiraci z Quentina Tarantina, projevuje se v něm vášeň pro detail a nekonvenční přístupy k filmové naraci. Skočdopole je známý svou schopností analyzovat a interpretovat filmová díla na hluboké úrovni, přičemž často propojuje klasické a moderní filmy v kontextu širších kulturních a společenských trendů. Jeho články, publikované v předních českých filmových časopisech a na online platformách, jsou ceněné pro jejich erudici a originální pohled na film jako uměleckou formu. Tomáš se také často účastní filmových festivalů a diskusních panelů, kde sdílí své znalosti a nadšení pro film s širokou veřejností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *