Rubriky
Nej filmy

Datum vydání Avatar 3, obsazení, název a vše, co potřebujete vědět

Zdroj fotografií: Avatar.com

I když pro Avatar: The Way of Water nebylo tak těžké ovládnout pokladny a stát se třetím nejvýdělečnějším filmem všech dob , Avatar 3 bude skutečným testem dlouhověkosti této franšízy.

Režisér James Cameron už dlouho říká, že budoucnost jeho filmů o Avatarech bude do značné míry záviset na tom, kolik peněz vydělají. A když přiznal, že je do značné míry odkázán na natáčení Avatara 4 i 5 , tento třetí díl může být skutečně tím, kdo sérii udělá nebo ji rozbije.

Ze čtyř nejlepších filmů všech dob se Cameron může pochlubit třemi, přičemž The Way of Water se v tomto seznamu připojil k Avataru a Titanicu Vzhledem k tomu, že předchozí výkon je takový, jaký je, je pochopitelné, proč všichni čekají, až Avatar 3 předvede podobný kasovní zázrak.

Třetí film o Avatarovi byl natočen spolu s pokračováním a za předpokladu, že nedojde k žádným zpožděním v postprodukci, bude mimo bránu včas pro uvedení v prosinci 2024 . Po třetím budou následovat další dva filmy, takže ať už trojquel dá, bude to plné záhad k prozkoumání.

Zatímco čekáme na naši další cestu na Pandoru, zde je vše, co potřebujete vědět o Avataru 3 .

Datum vydání Avatar 3: Kdy bude Avatar 3 uveden v kinech?

Stručně řečeno, Avatar 3 bude uveden do kin 20. prosince 2024 , s výjimkou zpoždění v postprodukci.

Threequel se posunul pokaždé , když se to stalo pokračování , takže došlo k řadě změn data vydání. Natáčelo se však ve stejnou dobu jako Cesta vody, což znamená, že natáčení na Avatar 3 bylo dokončeno .

Oba filmy se natáčely od září 2017 do prosince 2020, ale na třetím filmu je zjevně ještě spousta postprodukční práce.

Aktuálně se chystáme získat Avatara 4 18. prosince 2026 a Avatara 5 22. prosince 2028.

Na čtvrtém filmu s mladším obsazením už bylo nějaké natáčení provedeno , ale stále je co natáčet. Navíc pátý film vůbec nezačal natáčet. Pátý film má však hotový scénář.

Obsazení Avatara 3: Kdo se vrátí pro Avatar 3?

Vzhledem k tomu, že Avatar 3 byl natočen ve stejnou dobu jako pokračování, už víme o některých potvrzených návratech pro další film v čele se Samem Worthingtonem jako Jakem Sullym a Zoe Saldañou jako Neytiri.

Pokračování nám představilo rozšířenou rodinu Sullyů, ale ve třetím filmu jim bude chybět člen, protože Neteyam (Jamie Flatters) byl zastřelen během dramatického vyvrcholení The Way of Water .

Existuje šance, že bychom mohli vidět flashbacky nebo dokonce Neteyama, jak se objeví, když rodina Sullyů interaguje se Stromem duchů, ale rozhodně je mrtvý.

Všichni ostatní členové Sully přežili, takže uvidíme Británii Dalton jako jejich druhého syna Lo’aka, Trinity Jo-Li Bliss jako jejich nejmladší dítě Tuktirey a jejich adoptovanou dceru Kiri (hraje ji Sigourney Weaver), která je biologickou dcerou Dr. Avatar Grace Augustine.

Jack Champion se také vrátí jako Miles ‚Spider‘ Socorro, člověk narozený na Pandoře, který byl odhalen jako Quaritchův syn . Na konci pokračování zachránil život svému otci, ale rozhodl se vrátit k rodině Sully.

Když už mluvíme o Spiderově otci, Stephen Lang se vrátí jako plukovník Miles Quaritch, který je nyní Rekombinantem (avatar Na’vi vložený do Quaritchových vzpomínek). Nyní má ještě více důvodů k pomstě, když ho Jake znovu porazil.

Cliff Curtis a Kate Winslet se vrátí jako lídr Metkayiny Tonowari a jeho manželka Ronal, zatímco Bailey Bass se vrátí jako jejich dcera Tsireya.

Payakan, roztomilý Tulkun, který se v pokračování spřátelil s Lo’akem, se také vrátí (prostřednictvím Empire ), po boku svého nepřítele Micka Scoresbyho, kterého hraje Brendan Cowell. Scoresby přišel díky Payakanovi o ruku, takže se určitě bude chtít pomstít.

Ve třetím filmu také očekáváme nějaké nováčky. David Thewlis se připojí v tajné roli, Michelle Yeoh hraje doktorku Karinu Mogue a hvězda Hry o trůny Oona Chaplin hraje Varanga.

Bylo odhaleno, že Varang je vůdcem Ash People , „agresivní, vulkanické rasy lidí“, se kterou se setkáme ve třech dílech. Jsou jednou ze dvou nových kultur Na’vi, které nám Cameron představí v příštím filmu.

Druhým je kmen žijící v poušti, o kterém režisér v rozhovoru pro Deadline hovořil jako o „Windtraderech, kteří obchodují, cestují kolem a tak podobně“. Windtraders se také shodou okolností jmenuje obchod se suvenýry v oblasti Disney World’s Avatar – tématické oblasti, Pandora – The World of Avatar .

Pokud doufáte, že se v novém filmu objeví Vin Diesel , producent Jon Landau vyloučil, že by se mohl připojit k rodině .

„Vin byl fanoušek. Přišel, jednoho dne navštívil natáčení, aby viděl, co děláme, a lidé to vytrhli z kontextu,“ řekl.

Název Avatar 3: Jak se bude Avatar 3 jmenovat?

Název pro Avatar 3 ještě není potvrzen, ale možná máme dobrou představu o tom, jak se bude jmenovat.

V listopadu 2018 BBC News uvedlo, že čtyři pokračování Avatara se budou jmenovat Avatar: The Way of Water, Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider a Avatar: The Quest for Eywa.

Cameron v únoru 2019 potvrdil , že tyto tituly byly „v úvahu“. Avatar: The Way of Water se nakonec jmenovalo pokračování, takže mohl být Avatar: The Seed Bearer názvem třetího filmu?

Pravděpodobně to ještě nějakou dobu nebudeme vědět, protože název pokračování byl potvrzen až v prvním teaseru v květnu 2022.

Děj Avatar 3: O čem bude Avatar 3?

I když je Avatar: The Way of Water poměrně soběstačný, přináší několik upoutávek o tom, o čem Avatar 3 bude.

Na konci filmu mohla rodina Sully přijít o člena, ale nyní jsou součástí klanu Metkayina. V závěrečném projevu Jakea je jasné, že se připravuje na hlavní postoj proti RDA, aby ochránil svou rodinu.

„Toto je naše pevnost. Tady stojíme,“ říká.

Pokud si s námi Cameron jen tak nehraje, naznačuje to, že ve třetím filmu by se Na’vi a RDA mohli dostat do totální války.

Jake však ustupuje od vyprávění v Avataru 3 . Cameron potvrdil, že Lo’ak převezme vyprávění pro třetí film , přičemž ostatní postavy vyprávějí ve čtvrtém a pátém filmu.

Ve třetím filmu jsou také záhady k prozkoumání, konkrétně kdo je Kiriin otec a proč má tak úzké spojení s Eywou do té míry, že dokáže ovládat flóru a faunu Pandory.

Zajímavé je, že scénáristé Rick Jaffa a Amanda Silver pro Variety odhalili, že na pokračování bylo původně „příliš mnoho materiálu“, takže bylo rozděleno do dvou filmů. To znamená, že se můžete vsadit, že Avatar 3 bude úzce spojen s The Way of Water .

Duo zůstalo kousavě na to, co přesně můžeme očekávat. Řekli však, že dynamika nastolená v pokračování, například mezi dvěma skupinami rodičů, se „pokračuje v hraní“ ve třetím filmu.

Jack Champion se trochu více rozepsal o Avatarovi 3 s tím, že byl „velmi šokován“ příběhem, když si poprvé přečetl scénář.

„Chce to jen tvrdou zatáčku doleva, a to není špatná věc. Myslíte si, že víte, kam to jde, ale pak přijde demoliční koule. Takže jste úplně jako: ‚Oh wow, nikdy jsem si nemyslel, že by se to mohlo stát “, řekl The Hollywood Reporter .

Champion dodal: „Také vidíte více oblastí Pandory a seznámíte se s více kulturami. Takže si myslím, že je to ještě lepší než Avatar 2. Společně se každý z nich zlepší.“

JESSE GRANT GETTY IMAGESREKLAMA – POKRAČOVAT VE ČTENÍ NÍŽE

Na předávání cen BAFTA animační dvojice Richard Baneham a Joe Letteri řekli : „Je fér říci, že rozšiřujeme svět a vy budete vystaveni různým biomům a novým kmenům.

„A to byla myšlenka i za [ Avatar: The Way of Water ]. Mnoho lidí se po prvním ptalo, kam to Jim [Cameron] vezme? Ale jeho nápad – a mluvil o tom – je takový je to velká planeta a dá se tam vyprávět spousta příběhů. A myslím, že to je na tom skvělé, že máme licenci k průzkumu.“

Stejně jako pokračování se však Avatar 3 umístírodina Sully v srdci vyprávění.

„V centru každého z našich pokračování je rodina Sullyů. Jakou dynamikou procházejí rodiče, aby ochránili svou rodinu?“ producent Jon Landau vysvětlil v prosinci 2021 .

Poznamenal také, že všechna čtyři pokračování dohromady vytvoří „ještě větší epickou ságu“.

„Je to spíše epizodická televize v tom smyslu, že postavy jsou postavami. Postavy mají své problémy a ty problémy budou přetrvávat a budou vyřešeny v několika filmech,“ řekl Cameron Digital Spy v prosinci 2022 .

„Ale konkrétní hrozba konkrétního okamžiku bude vždy vyřešena. A to je náš motiv, který jsme na tyto filmy aplikovali.“

Trailer k Avataru 3: Už máte nějaké záběry z Avatara 3?

Bohužel ne. I když bylo natočeno, zatím nemáme žádné záběry z Avatara 3. A pokud Cameron nemá připravené překvapení pro vydání pokračování, můžeme čekat až do roku 2024, abychom něco viděli.

Autor: Tomáš Skočdopole

Tomáš Skočdopole je uznávaný český filmový kritik a autor, který se proslavil svým jedinečným pohledem na kinematografii a hlubokou znalostí filmové historie. Narodil se v Praze a od mládí projevoval silný zájem o film a jeho různé aspekty. Jeho styl psaní čerpá inspiraci z Quentina Tarantina, projevuje se v něm vášeň pro detail a nekonvenční přístupy k filmové naraci. Skočdopole je známý svou schopností analyzovat a interpretovat filmová díla na hluboké úrovni, přičemž často propojuje klasické a moderní filmy v kontextu širších kulturních a společenských trendů. Jeho články, publikované v předních českých filmových časopisech a na online platformách, jsou ceněné pro jejich erudici a originální pohled na film jako uměleckou formu. Tomáš se také často účastní filmových festivalů a diskusních panelů, kde sdílí své znalosti a nadšení pro film s širokou veřejností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *