Rubriky
Kde a jak sledovat

Nejlepší kina v Česku

Nejlepší kina v Česku jsou ta, kde se vám bude nejlépe koukat na filmy. Zatímco někteří diváci ocení kina se skvělým zvukem, pro jiné jsou nejdůležitější pohodlné sedačky a dobré občerstvení. Filmoví fajnšmekři však jednoznačně preferují kina artová a kina s neotřelou atmosférou.

Artová kina v Praze – Bio Oko, Kino Světozor, Butikové kino Přítomnost

Pokud hledáte artové kino v Praze, pak můžeme doporučit Bio Oko či Světozor. Nejedná se sice o žádná supermoderní nová kina, ale zážitek si odtud odnesete parádní.

Bio Oko je oblíbené komunitní kino nejen mezi obyvateli Prahy 7. Kromě filmů se tu konají i cestovatelské přednášky nebo nejrůznější filmové festivaly. V kině se sedí nejen na obyčejných sedačkách, ale najdete tu i lehátka nebo pytle, a dokonce také jedno auto, do kterého se také můžete posadit.

Kino Světozor je třísálové kino v centru Prahy. Toto kino je také často označováno jako festivalové kino, neboť se tu v průběhu roku koná velké množství filmových přehlídek. Kromě českých a zahraničních filmů tu můžete sledovat i živé přenosy a záznamy operních, baletních, divadelních či koncertních vystoupení.

Skvělá atmosféra panuje i v butikovém kině Přítomnost, které najdete na Praze 3. Toto kino s pohodlným sezením a s barem přímo v sále je prvním kinem svého druhu v Praze. V sále je rozestavěn nábytek okolo stolků tak, aby návštěvníci během filmu mohli pohodlně konzumovat vybrané pochutiny. Obsluha v kině funguje i během promítání.

Vánoční kino Christmas Story

Taktéž v Praze (konkrétně v Holešovicích) najdete speciální vánoční kino. Vstup je tajný (dovnitř se dostanete přes skříň), pracují tu vánoční elfové a ochutnat zde můžete speciální dobroty i vánoční drinky. Program je plný tradičních vánočních a rodinných filmů, jako například Sám doma nebo Láska nebeská.

Kino Scala v Brně

Univerzitní kino Scala funguje jako kino už téměř sto let. Dýchne tu na vás historie. Kino se nachází na Moravském náměstí v podzemí jednoho z domů. V současné době se o celoroční program kina stará společnost Aeropolis a také Masarykova univerzita. Kromě filmů sem můžete zajít třeba na živé přenosy koncertů či přednášky.

Netradiční filmové zážitky v Brně

Nejmodernější kino na Moravě najdete v nákupním centru Olympia Brno v Modřicích. Stávající kino tu prošlo rekonstrukcí a v novém kině teď najdete celkem deset plně klimatizovaných sálů a filmové zážitky si vychutnáte ve formátu 2D i 3D. Přibyla tu také nová technologie 4DX, která stimuluje všech pět smyslů speciálními efekty. Diváci tu tak při filmu mohou i zmoknout, nechat si pocuchat vlasy větrem nebo ucítit vůni kávy a oceánu. Během projekcí zažijí diváci více než 24 speciálních efektů. Sedačky jsou navíc pohyblivé.
Kina s technologií 4DX najdete i v Plzni (Cinema City Plzeň) nebo Praze (Cinema City Chodov, Cinema City Nový Smíchov).

Autokino Strahov

Pokud vás stále straší covid, chřipka či jiná respirační omezení, nebo prostě jen toužíte v kině po maximálním soukromí, zkuste Autokino Strahov. Filmy tu můžete sledovat přímo z pohodlí svého automobilu. Plátno je sestaveno z šesti lodních kontejnerů a objednat si tu můžete i drink nebo něco dobrého k snědku. Promítá se v létě i v zimě.

Kinobus

V letním období můžeme doporučit Kinobus, který nabízí promítání v tom nejlepším sále vůbec – v sále s čerstvým vzduchem, který se nachází přímo pod hvězdami. Kinobus je pojízdné letní kino, které během léta navštíví hned několik pražských destinací.

Nejmenší kino v České republice – Kino Mat

Nechcete-li se potkat s velkým množstvím lidí, vyrazit můžete i do Kina MAT. Do tohoto kina se vejde jen 46 lidí a najdete ho v Praze. Kino je sice malé, ale nemusíte se bát, je vybaveno moderní obrazovou i zvukovou technikou.

Autor: Tomáš Skočdopole

Tomáš Skočdopole je uznávaný český filmový kritik a autor, který se proslavil svým jedinečným pohledem na kinematografii a hlubokou znalostí filmové historie. Narodil se v Praze a od mládí projevoval silný zájem o film a jeho různé aspekty. Jeho styl psaní čerpá inspiraci z Quentina Tarantina, projevuje se v něm vášeň pro detail a nekonvenční přístupy k filmové naraci. Skočdopole je známý svou schopností analyzovat a interpretovat filmová díla na hluboké úrovni, přičemž často propojuje klasické a moderní filmy v kontextu širších kulturních a společenských trendů. Jeho články, publikované v předních českých filmových časopisech a na online platformách, jsou ceněné pro jejich erudici a originální pohled na film jako uměleckou formu. Tomáš se také často účastní filmových festivalů a diskusních panelů, kde sdílí své znalosti a nadšení pro film s širokou veřejností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *