Rubriky
Kde a jak sledovat

Nejlepší streamovací platformy

Streamovací platformy jsou jednou z nejlepších možností, jak si pustit zrovna takový film, který chceme vidět. Ve srovnání s běžnou televizní nabídkou tak při použití streamovacích platforem máme tu výhodu, že nemusíme koukat na to, co zrovna v televizi dávají, nýbrž si můžeme pustit to, co chceme. A nemusíme při tom koukat ani na množství otravných reklam. Streamovací platformu je ale samozřejmě nutné si předplatit. Současnou jedničkou na trhu je asi Netflix, platforem je ale rozhodně více. Přinášíme seznam 5 nejlepších.

Netflix

Nejoblíbenější a také celosvětově nejpoužívanější streamovací platformou je Netflix. Nabízí řadu vlastní tvorby – například populární seriály Stranger Things, Papírový dům nebo Hra na oliheň.

Netflix nabízí ohromné množství obsahu, mírnou nevýhodou ale může být fakt, že občas k filmu nebo seriálu nenajdete ani český dabing, ani české titulky. V takovém případě by ale měly být dostupné alespoň anglické titulky.

Máte 3 možnosti, jak si můžete Netflix předplatit – základ nabízí službu pro 1 zařízení, za střední sazbu dostanete službu pro 2 různá zařízení, a za nejvyšší částku můžete Netflix sledovat až na 4 různých zařízeních. Všechna předplatné se pohybují v řádu stovek Kč, přesto ale jde asi o nejdražší streamovací platformu.

Voyo

Český divák ocení také naši vlastní českou platformu – Voyo od Novy. Předplatné je cenově srovnatelné se základní sazbou za Netflix pro 1 zařízení, přičemž Voyo za tuto cenu můžete sledovat až na 5 různých zařízeních.

Voyo samozřejmě klade důraz na český obsah – najdete zde proto spoustu českých filmů a seriálů. Sledovat zde můžete také živé vysílání Novy a její seriály v předstihu, vše zcela bez reklam.
Nova vytváří také prémiový obsah, který mohou sledovat pouze předplatitelé Voyo. Těch by v současné době mělo být kolem 350 000.

Disney+

Disney+ je na českém trhu velmi krátce (přibližně půlroku), těší se již ale velké oblibě. Po světě už má miliony předplatitelů, a přestože má tato platforma ve srovnání s Netflixem pouze pár set titulů (o tisíce méně než Netflix), začíná mu zdatně konkurovat.

Vidět zde můžete tituly od Marvelu, Pixaru, pohádky od Disneyho nebo například dokumenty od National Geographic. Předplatné je levnější než u Netflixu, přičemž po předplacení můžete sledovat platformu až na 4 různých zařízeních.

Obsah lze také stahovat a po stažení sledovat offline, tuto možnost například u Voyo nemáte. Silná je i technická stránka Disney+, většina videotitulů je v kvalitě 4K Ultra HD.

HBO Max

Velkou konkurencí pro ostatní platformy je HBO Max. Videa jsou ve Full HD kvalitě, platforma nabízí obsah od Warner Bros, HBO nebo například Cartoon Network. Měsíční předplatné je stejné jako v případě Disney+, díky množstevní slevě ale můžete výrazněji ušetřit, pokud si pořídíte roční předplatné.

Po zaplacení předplatného můžete obsah sledovat až na 5 různých zařízeních, z toho ale pouze na 2 současně. Ke všem titulům na HBO Max by měl být dostupný český dabing anebo české titulky.

Amazon Prime

Přestože streamovací platforma Amazon Prime nabízí strašně málo obsahu v češtině, je v naší zemi docela oblíbená. Je to z toho důvodu, že uživatelé, kteří umí anglicky, mohou sledovat veškerý videoobsah platformy za bezkonkurenčně nízké měsíční předplatné.

Technická stránka platformy je na solidní úrovni, veškeré streamované video by mělo být v kvalitě 4K Ultra HD, případně Full HD.

Další výhodou Amazon Prime je fakt, že i přes velmi nízké předplatné si nejdříve můžete platformu v rámci zkoušky bezplatně vyzkoušet a poté se rozhodnout, zda si jí předplatíte.

Autor: Tomáš Skočdopole

Tomáš Skočdopole je uznávaný český filmový kritik a autor, který se proslavil svým jedinečným pohledem na kinematografii a hlubokou znalostí filmové historie. Narodil se v Praze a od mládí projevoval silný zájem o film a jeho různé aspekty. Jeho styl psaní čerpá inspiraci z Quentina Tarantina, projevuje se v něm vášeň pro detail a nekonvenční přístupy k filmové naraci. Skočdopole je známý svou schopností analyzovat a interpretovat filmová díla na hluboké úrovni, přičemž často propojuje klasické a moderní filmy v kontextu širších kulturních a společenských trendů. Jeho články, publikované v předních českých filmových časopisech a na online platformách, jsou ceněné pro jejich erudici a originální pohled na film jako uměleckou formu. Tomáš se také často účastní filmových festivalů a diskusních panelů, kde sdílí své znalosti a nadšení pro film s širokou veřejností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *