Rubriky
Nej filmy

Nejočekávanější seriály roku 2023

S novým rokem se mají nač těšit i fanoušci seriálů. Které novinky patří k těm nejočekávanějším pro rok 2023?

The Idol

 
The Idol je připravovaný americký dramatický seriál, který pro HBO vytvořili Abel „The Weeknd“ Tesfaye, Reza Fahim a Sam Levinson, který úspěch získal už seriálovým hitem Euphoria. Není tak příliš s podivem, že i jeho další počin patří k velmi očekávaným.

The Idol vykresluje prostředí hudebního průmyslu. Jeho ústředními postavami jsou guru a vůdčí postavy novodobého kultu a popová hvězda Jocelyn, která má za sebou nervové zhroucení. V popředí děje má být především jejich vzájemný komplikovaný vztah.

V hlavních rolích se představí zpěvák The Weeknd, který je i jedním z autorů seriálu, a herečka Lily-Rose Depp, dcera amerického herce a hudebníka Johnnyho Deppa a francouzské zpěvačky a herečky Vanessy Paradis.

That ’90s Show

 
Americký sitcom je pokračováním úspěšného seriálu That ’70s Show, v Česku vysílaného pod názvem Zlatá sedmdesátá. Představit by se měl na Netflixu. Tvůrčí tým je ve složení Bonnie Turner, Terry Turner, Gregg Mettler a Lindsay Turner.

Objevit by se tak měli vzhledem k tomu, že se jedná o pokračování, původní představitelé i dosud známé seriálové lokace. Do děje ale vstoupí i nová skupina postav v teenagerském věku. Hlavním seriálovým motivem se ale stane posun v čase. Děj se bude odehrávat v létě 1995, a to v rodině Formanových, kde se vnučka Leia vydává na návštěvu prarodičů.

Tu si zahraje Callie Haverda, prarodiče ztvární Debra Jo Rupp a Kurtwood Smith. Z postav, které už můžete znát z původní série se znovu objeví například Mila Kunis.

The Last of Us

 
The Last of Us je chystaný americko-kanadský dramatický televizní seriál, který se bude odehrávat v postapokalyptickém světě. Podepsáni jsou pod ním Neil Druckmann a Craig Mazin.

Podstata seriálového příběhu je poměrně jednoduchá: Civilizace tak, jak jsme ji mohli znát, již neexistuje. Pašerák Joel je jedním z přeživších a najat byl na náročný úkol: Čtrnáctiletou Ellie musí dostat z nebezpečné karanténní zóny. Nesourodou dvojici tak čeká náročné putování napříč Spojenými státy.

Seriál The Last of Us byl natočen na motivy stejnojmenné hry, která se stala hitem. Velká očekávání vkládají fanoušci vkládají i do seriálové verze. V hlavních rolích se představí Bella Ramsey a Pedro Pascal.

The White House Plumbers

 
The White House Plumbers je americká politická dramatická minisérie vytvořená a napsaná Alexem Gregorym a Peterem Huyckem. Předlouhou se pro ni stala kniha Integrity z roku 2007 od Egila Krogha a Matthewa Krogha. Premiérově se bude vysílat na HBO.

Jde o příběh založený na skutečných událostech roku 1972 kolem proslulé aféry Watergate. Skandál spojenými státy ve své době doslova otřásl. V době, kdy se v prezidentském úřadu nacházel Richard Nixon, totiž došlo k cílenému vloupání do sídla Demokratické strany v komplexu Watergate za účelem odposlechu. Vzbouřenci tak prakticky svrhli úřad, který měli chránit.

Politické události na televizních obrazovkách rozehrají v hlavních rolích Woody Harrelson a Justin Theroux, kteří se představí právě jako strůjci Watergate.

https://www.youtube.com/watch?v=QuKM2sTTmHg

Queen Charlotte: A Bridgerton Story

 
Seriál Queen Charlotte: A Bridgerton Story napsala Shonda Rhimes pro Netflix. Půjde o prequel k jinému slavnému seriálovému hitu – Bridgertonovi.

Ten se inspiroval knižním bestsellerem a byl vysmíván jako červená knihovna, přesto se mu svého času podařilo „zbořit“ Netflix a stal se jedním z nejsledovanějších počinů na této platformě. Queen Charlotte: A Bridgerton Story se tak opět přesouvá do osvědčeného lákavého prostředí londýnské aristokracie. Tentokrát ale sledujeme osudy královny Charlotte.

Tu si zahraje Golda Rosheuvel, kterou už mohli fanoušci vidět v původní sérii. Svoje role si zopakují i Adjoa Andoh, Ruth Gemmell a Hugh Sachs.

Autor: Tomáš Skočdopole

Tomáš Skočdopole je uznávaný český filmový kritik a autor, který se proslavil svým jedinečným pohledem na kinematografii a hlubokou znalostí filmové historie. Narodil se v Praze a od mládí projevoval silný zájem o film a jeho různé aspekty. Jeho styl psaní čerpá inspiraci z Quentina Tarantina, projevuje se v něm vášeň pro detail a nekonvenční přístupy k filmové naraci. Skočdopole je známý svou schopností analyzovat a interpretovat filmová díla na hluboké úrovni, přičemž často propojuje klasické a moderní filmy v kontextu širších kulturních a společenských trendů. Jeho články, publikované v předních českých filmových časopisech a na online platformách, jsou ceněné pro jejich erudici a originální pohled na film jako uměleckou formu. Tomáš se také často účastní filmových festivalů a diskusních panelů, kde sdílí své znalosti a nadšení pro film s širokou veřejností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *