Rubriky
Stream

Netflix, současnost nebo i budoucnost?

Co je Netflix?

Netflix je internetová platforma pro přehrávání filmů a seriálů. Netflix má i své takzvané Netflix originals, tedy filmy a seriály vyprodukované samotnou platformou. Právě Netflix originals jsou důvod, proč si většina předplatitelů Netflix pořídila. Je to ale výhodná platforma?

Průzkumy sice ukazují, že Netflix je stále velmi populární streamovací platformou, ale předplatitelé se mu pomalu rozutíkají. Akcie Netflixu jsou ale stále populární a již rok a půl opět rostou. Českým uživatelům Netflixu dělá problém hned několik věcí a to:

  • nedostatečné množství filmů a seriálů s českým dabingem,
  • nedostatek filmů a seriálů obecně,
  • poměrně vysoké předplatné a
  • odkládání dat vydání nových sérií či filmů.

I když se tyto problémy mohou zdát banální, tak jsou pro české uživatele velmi důležité, především nedostatek filmů s českým dabingem. Mnoho Čechů, většinou starších, si raději pustí film s českým dabingem, než aby četli titulky, je to pro ně o dosti pohodlnější.

Novinka na Netflixu – Hra na olyheň reality show

HBO Max

Je platforma, která je v naší zemi druhá nejrozšířenější, cenově je naprosto stejná jako Netflix. Co nám tedy platforma nabízí navíc? Češi si pochvalují dostatek filmů a seriálů s českým dabingem, HBO totiž podporuje náš dabing nejvíce. HBO je velmi známé pro své série jako je Hra o trůny, The Last of Us a nebo Černobyl.

Disney+

Netflixu šlapou na paty i další streamovací platformy, a to i Disney+.

Ačkoli je Disney+ vnímáno jako platforma pro děti, tak je u českých spotřebitelů oblíbená. Na Disney+ lze najít mnoho populárních snímků, především filmy a seriály studia Marvel. Disney má ovšem i nevýhodu u českých fanoušků, málo který film či seriál má český dabing a nebo české titulky. Cenově se Disney+ rovná Netflixu, ale u Disney+ je přece jen jedna výhoda, lze ho platit ročně.

Jak to bude s Netflixem dál?

Netflix je sice velmi oblíbený, ale je možné, že se to v Česku velmi rychle změní. Netflix totiž zavádí zákaz sdílení hesel, ovšem toto protiopatření poškodí i poctivé plátce předplatného. Tento systém je založen na vyplnění IP adresy, což by pro plátce znamenalo, že pokud by si chtěli udělat hezký večer na cestách, tak jim to sice bude umožněno, ale za poplatek. Toto opatření tak přivádí do rozpaků nejen neplatící ovečky, ale také vášnivé cestovatele. A tak je zde možnost, že pomyslné žezlo nejlepší streamovací platformy předá sám Netflix HBO Max.

Zdroje:
https://www.kurzyakcie.cz/akcie/netflix-nflx-cena-graf-informace
https://filmozrouti.cz/serialy/nejlepsi-serialy-netflix/
https://filmozrouti.cz/filmy/nejlepsi-filmy-netflix/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Netflix

Autor: Tomáš Skočdopole

Tomáš Skočdopole je uznávaný český filmový kritik a autor, který se proslavil svým jedinečným pohledem na kinematografii a hlubokou znalostí filmové historie. Narodil se v Praze a od mládí projevoval silný zájem o film a jeho různé aspekty. Jeho styl psaní čerpá inspiraci z Quentina Tarantina, projevuje se v něm vášeň pro detail a nekonvenční přístupy k filmové naraci. Skočdopole je známý svou schopností analyzovat a interpretovat filmová díla na hluboké úrovni, přičemž často propojuje klasické a moderní filmy v kontextu širších kulturních a společenských trendů. Jeho články, publikované v předních českých filmových časopisech a na online platformách, jsou ceněné pro jejich erudici a originální pohled na film jako uměleckou formu. Tomáš se také často účastní filmových festivalů a diskusních panelů, kde sdílí své znalosti a nadšení pro film s širokou veřejností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *